Zielony budynek

Ekorozwiązania

Eurocentrum Office Complex to nowoczesny obiekt biurowy, w którym zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań. To miejsce dla firm dbających o swoich pracowników, środowisko naturalne oraz patrzących na wybór swojej siedziby pod kątem długofalowych oszczędności.
Eurocentrum Office Complex w kolejnych latach użytkowania generować będzie mniejsze koszty eksploatacyjne dzięki zastosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań, takich jak m.in.

  • Wykorzystanie 100% wody deszczowej do spłukiwania toalet oraz do podlewania zieleni w atriach
  • 59% oszczędności w zużyciu wody pitnej
  • 25% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej dla systemów ogólnobudynkowych
  • Ponad 30% materiałów lokalnych, pochodzących z wtórnego odzysku, a w przypadku drewna - ze źródeł certyfikowanych
  • Wykorzystanie 85% już istniejącej konstrukcji parkingu podziemnego
  • Ograniczenie efektu wysp ciepła dzięki membranie dachowej o wysokim współczynniku odbicia światła

Rowery

Jeżdżąc na rowerze chudniesz, wzmacniasz mięśnie nóg, nie tracisz czasu w korkach, oszczędzasz pieniądze, a przy okazji nie zanieczyszczasz środowiska. Dlatego właśnie rower to nasz ulubiony środek komunikacji i będziemy nagradzać tych, którzy będą z niego korzystali na co dzień.
Eurocentrum posiada wiele udogodnień dla rowerzystów, takich jak ponad 200 miejsc parkingowych, prysznice z szatniami oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Ponadto obok budynku Alfa znajduje się stacja Veturillo.

  • 0
  • -1
  • -2

Miejska pasieka

Ekologia oraz idea zrównoważonego rozwoju miast są niezwykle bliskie CPI Property Group, dlatego też postanowiliśmy dachy naszych budynków przemienić w miejskie pasieki.
W 2016 roku na dachu biurowca Eurocentrum powstała podniebna pasieka, na wzór tych działających z powodzeniem na dachach najsłynniejszych budynków świata m.in.: Opery Paryskiej, zakrystii katedry Notre Dame, Muzeum Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku, Lloyd’s Building w Londynie czy Uniwersytecie Harvarda w Cambrigde.

LEED Platinum

System certyfikacji LEED jest stosowany na skalę światową i obejmuje obiektywną ocenę wyników przeprowadzaną przez stronę trzecią – Green Building Certification Institute (GBCI).
Eurocentrum Office Complex posiada ekologiczny certyfikat LEED i to na najwyższym możliwym poziomie, czyli PLATINUM. Uzyskanie takiego certyfikatu wymaga dużego zaangażowania zarówno podczas jego projektowania jak i budowy, a także zrealizowania bardzo wielu rygorystycznych wymagań i szczegółowych wytycznych. Jest to tym większe wyróżnienie, gdyż obecnie w Polsce jest jedynie 20 projektów biurowych certyfikowanych w systemie LEED Core and Shell na poziomie platynowym, a Eurocentrum jest największym w Warszawie certyfikowanym budynkiem.